4 būdai kaip išvengti inkštirų

Spuogai skirti hormonų maitinamiems paaugliams! Norėtume, kad tai būtų tiesa, bet įvairaus amžiaus ir stadijos vyrai ir moterys patiria užsikimšusias poras. Spuogai būna įvairių formų, ir daugelis iš mūsų turi neuždegiminį tipą: inkštirus. Geros naujienos? Tai mažiausia spuogų forma. Blogos naujienos? Inkštirai gali būti nuolatiniai ir varginantys.

Pažinkite inkštirus

Norint kovoti su inkštirais, pirmiausia svarbu suprasti, kas jie yra ir kaip jie susidaro.

  • Negyvos odos ląstelės susimaišo su bakterijomis ir riebia medžiaga, vadinama riebalais, kad užblokuotų poras.
  • Šios odos angos yra plaukų folikulai, kurie, veikiami oro, užsikemša juoda, gelsva, ruda, geltona arba pilka medžiaga.
  • Tada pora arba plaukų folikulas šiek tiek pakyla. (Jei užsikimšusios poros lieka uždarytos, tai vadinama baltagalve.)

Inkštirų dažniausiai randama vietose, kuriose yra daug plaukų folikulų, pavyzdžiui, veidas, kaklas, nugara, krūtinė ir rankos. Nors kai kurios iš šių sričių yra lengvai paslėptos drabužiais, parodyti savo geriausią veidą reiškia turėti žaidimo planą prevencijai.

Plaukite protingai

Svarbiausia atsiminti, kad inkštirai nėra „nešvaraus veido“ rezultatas. Per didelis plovimas nepadės gydyti inkštirų ar jų išvengti. Tiesą sakant, jei per daug prausite veidą, jis labai išsausės, todėl jūsų kūnas gamins daugiau riebalų. Rekomenduojama švelniai plauti su salicilo rūgšties pagrindu pagamintu veido prausikliu, vengiant polinkio šveisti odą. Šį produktą galite įsigyti bet kurioje vaistinėje, bakalėjos parduotuvėje, grožio salone arba internetu. Salicilo rūgšties pagrindu pagaminti valikliai ir įklotai padės atsikratyti riebalų ir atvers poras, kad galėtumėte atsisveikinti su tais inkštirais.

Pasirinkite tinkamus produktus

Taigi, jūs išsirinkote prausiklį, bet ką dar tepate ant veido? Netobulumus bandote paslėpti maskuokliais ir storais pagrindais? O kaip su drėkinamaisiais kremais ir apsaugos nuo saulės priemonėmis? Jei nesate atsargūs dėl konkrečių naudojamų produktų tipų, dėl jų gali susidaryti naujų inkštirų ir susikaupti riebalų perteklius.

Apribokite alyvos poveikį

Norint atsikratyti riebalų, labai svarbu pasirinkti nekomedogeninius veido produktus, bet kaip dėl kitų slankiųjų šaltinių, kurie dažnai iškrenta iš galvos?

  • Pavyzdžiui, plaukų gaminiai gali užkimšti poras ir sukelti plaukų slinkimą aplink plaukų liniją ar kaklą. Vėlgi, ieškokite nekomedogeninių plaukų produktų. Prausdamiesi po dušu, prieš prausdami veidą ir kūną, pirmiausia išplaukite plaukus, kad pašalintumėte kuo daugiau produkto.
  • Dažnai dėvimose skrybėlėse ar neplautuose pagalvių užvalkaluose gali atsirasti riebalų, prakaito ir mikrobų, kurie gali sudirginti odą. Reguliariai plaukite šias medžiagas.
  • Jei dažnai dėvite aptemptus drabužius arba gyvenate drėgnoje aplinkoje, perteklinis prakaitas ir sudirginimas gali signalizuoti odai, kad jai reikia gaminti daugiau riebalų. Išbandykite laisvesnius drabužius ir kvėpuojančius audinius, pavyzdžiui, medvilnę ir liną.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *