Kuomet reikia rinktis naują dviratį, tuomet gali atsirasti daug painiavų, kurios apsunkins tinkamo dviračio pasirinkimą. Svarbu paminėti, kad neskubėkite rinktis pačių pirmiausių variantų, ypatingai jeigu tai bus jūsų pirmasis dviratis. Tinkamo dviračio ieškojimas pagal savo norus niekada nebuvo paprastas. Norint išsirinkti tinkamiausią dviratį, reikia turėti šiek tiek žinių.

Pirmiausia pagalvokite, kur važinėsite su savo dviračiu ir kaip dažnai. Galbūt su dviračiu važiuosite į darbą, naudosite treniruotėms ar vešitės juos į kelionę. Vieniems asmenims reikia paprastų dviračių, kad galėtų retkarčiais pasivažinėti, o kitiems reikia tvirtų dviračių, kad įveiktų sudėtingus maršrutus.

Jums reikalingas naujas ar naudotas dviratis?

Kartais naudoto dviračio pirkimas atrodo malonesnis, nes naudoti miesto dviračiai kainuoja kur kas mažiau, nei nauji. Naudoto dviračio pirkimas gali būti naudingas asmenims, kurie turi labai mažą biudžetą ir nori sutaupyti. Tačiau naudoto dviračio pirkime reikia būti labai atidiems, kad nenusipirktumėte sugedusio arba pasenusio dviračio. Pirmiausia reikėtų pagalvoti apie tai:

  • Kiek su dviračiu buvo nuvažiuota kilometrų?
  • Ar dviratis buvo taisomas?
  • Ar dviratis buvo reguliariai prižiūrimas?

Būtina atkreipti dėmesį į švaistiklius, grandinę, galinius krumpliaračius, priekinius krumpliaračius, pavarų perjungiklius. Kad ir kokio senumo dviratį renkatės, jų pavaros turėtų persijungti be jokio pasipriešinimo.

Reikėtų pasidomėti apie dalių ir remonto kainas, kad sužinotumėte, kiek dar papildomai pinigų reikės investuoti į naudotą dviratį.

Nepamirškite patikrintų stabdžių sistemos ir ratų. Naudoti dviračiai turi savotišką girgždėjimą bei guolių problemas.

Jeigu esate nepatyręs dviratininkas, tuomet naujo dviračio pirkimas būtų geresnis pasirinkimas jums.

Tinkamo dviračio pasirinkimas

Jeigu įsigysite netinkamo dydžio dviratį, tuomet nuolatos jausitės nepatogiai. Netinkamas dviračio dydis gali sukelti nugaros ir kaklo skausmus. Taip pat negalėsite išvystyti didesnio greičio ir bus sunkiau kontroliuoti dviratį.

Tik tinkamo dviračio dydis gali užtikrinti, kad nejausite pėdų skausmo. Prieš pasirenkant tinkamą dviratį, būtina atkreipti dėmesį į šiuos komponentus:

  • Tinkamas rėmo dydis.
  • Balnas.
  • Pedalų padėtis.
  • Vairo aukštis.

Jūsų kojos visuomet turi būti ištiestos pilnai, kad turėtumėte patogią padėtį važiavimo metu. Atkreipkite dėmesį ar sėdynės kampas yra reguliuojamas. Dauguma kalnų ir hibridinių dviračių sėdynės nureguliuojamas lygiagrečiai į žemę, kad būtų geresnė laikysena ir stačios nugaros padėtis.

Dauguma dviračių turi reguliuojamą vairo aukštį, tačiau yra nemažai ir su fiksuota padėtimi. Jeigu dviračiu ruošiasi važiuoti daugiau nei vienas asmuo, tuomet reguliuojamas vairas būtų puikus pasirinkimas.

Vairas turėtų būti tokiame pačiame aukštyje kaip ir sėdynė. Tuomet turėsite geriausią važiavimo padėtį, kadangi nereikės nugaros lenkti į priekį. Visi profesionalūs dviratininkai naudoja tokias pozicijas.

Kad išsirinktumėte tinkamą dviračio rėmo dydį, jūs galite peržvelgti į rėmo dydžių lenteles.

Tinkamų dviračio pavarų pasirinkimas

Standartiniuose plento ir hibridiniuose dviračiuose galima atrasti skirtingo tipo pavarų. Vieni dviračiai siūlo vos vieną pavarą, o kiti gali pasiūlyti 20 ir daugiau. Kad išsirinktumėte tinkamą dviračio pavarų sistemą, jums reikėtų atkreipti dėmesį į du esminius veiksnius. Dviračiai turintys daugiau pavarų yra patogesni ir gali išvystyti didesnį greitį.

Jeigu ketinate su dviračiu važinėtis po kalnus ir nelygias vietas, tuomet rekomenduojama rinktis dviratį su daugiau pavarų.

Tinkamas ratų dydis

Jeigu žinosite tinkamą dviračio rato dydį, tuomet susiaurinsite dviračių pasirinkimą. Kiekvienas dviratis gali turėti skirtingo dydžio ratą bei tipą.

  • 650 C – skirtas mažo ūgio vaikams. Toks rato dydis tinkamas asmenims, kurių ūgis mažesnis nei : 160 cm.
  • 700 C – tai yra standartinis plentinio ir hibridinio ratų dydis. Toks dydis yra puikus, nes tinka daugumai dviratininkų ir yra tinkamas lygiems paviršiams.
  • 26 colių – dažnas kalnų dviratis yra su tokiais ratais. Šis rato dydis gali suteikti didžiausią komfortą, tačiau sunku atrasti dviračių su tokiais ratais.
  • 29 colių – su šiais ratais galite jaustis šiek tiek lėti. Tačiau jie efektyvūs įveikinėjant kliūtis ir galima važiuoti per įvairius paviršius. Tyrimai parodė, kad dauguma profesionalių dviratininkų renkasi būtent 29 colių ratus.

Įsitikinkite, kad dviratis tarnaus ilgai

Dviračiai gali būti skirti varžyboms ir paprastiems važinėjimams. Nesunkiai galite atrasti dviratį, kuris bus patvarus ir lengvas. Kai kurios rėmo medžiagos gali turėti tam tikrų privalumų ir trūkumų:

  • Aliuminis rėmas: tai patvarus ir pigus rėmas, dėl to jis toks ir populiarus. Šie rėmai yra patobulinti, todėl jie patvaresni ir atsparesni smūgiams.
  • Anglies pluoštas: šis rėmas skirtas kalnų dviračiams, tačiau jie trapūs, nelankstūs ir brangūs.
  • Titanas: tai brangesnis, bet patvaresnis rėmas. Titanas turi gerą lankstumą ir atsparūs smūgiams.

Nežinote ar tikrai norite dviračio?

Jeigu neapsisprendžiate ar jums tikrai reikalingas miesto dviratis, tuomet elektriniai paspirtukai gali būti puiki alternatyva jiems. Šiais laikais galite atrasti puikių elektrinių paspirtukų vos nuo 300 eurų. Su jais galėsite nuvažiuoti į norimas vietas ir nereikės fiziškai pavargti, nes neprireiks nei spirtis, nei minti pedalų.

Autorius Redaktorius

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *