Darbo užmokesčio skaičiavimas yra vienas pagrindinių buhalterio darbų, kuris reikalauja kruopštumo, tinkamų žinių ir laiko. Deja, pasitaiko, kad net ir labai patyrę buhalteriai padaro klaidų, o kai kalbame apie klaidas, skaičiuojant darbuotojų atlyginimus, tai yra labai jautru. Tad ką reikėtų žinoti ir kaip elgtis, kad darbo užmokesčio apskaita būtų greitesnė ir išvengtume klaidų?

 

Kas svarbu skaičiuojant darbo užmokestį?

Nesvarbu, kokioje sferoje dirba įmonė, darbo užmokesčio skaičiavimas yra reikalingas ir jis yra labai svarbus. Skirtingose įmonėse darbo užmokestis gali būti skaičiuojama skirtingai, tad čia buhalteriui visuomet yra naujas iššūkis. Skaičiuojant darbo užmokestį. Labai svarbu žinoti ne tik darbuotojo išdirbtą laiką, bet ir jo šeiminę situaciją, darbo dienas, šventines dienas, informaciją apie atostogas, pasiektus rezultatus ir pan. Visa tai žinoti buhalteriui nėra lengva, todėl geriausiai darbo užmokesčio skaičiavimui naudoti specialias programas. Jose galima matyti kiekvieno darbuotojo bylą, kurioje yra visi aktualūs duomenys.

 

Kokios klaidos dažniausiai įsivelia?

Kai dirbama su mažai automatizuotomis sistemomis arba kai darbo užmokestis apskaita palikta tik buhalterio jėgomis, pasitaiko įvairių žmogiškųjų klaidų. Pavyzdžiui, skaičiuojant užmokestį įvedamas neteisingas išdirbtų valandų kiekis. Taip pat gali pasitaikyti, kad prie užmokesčio pamiršta priskaičiuoti priedą arba atostoginius. Taip pat svarbu nepamiršti, jeigu darbuotojas turėjo nedarbingumo arba neapmokamas atostogas. Visa tai svarbu skaičiuojant darbo užmokestį ir tai yra tai, dėl ko gali įsivelti klaidų, skaičiuojant užmokestį. Taip pat svarbu žinoti kiekvieno darbuotojo situaciją dėl jam taikomo ar netaikomo NPD, nepamiršti, jeigu darbuotojas dalyvauja pensijos kaupimo programoje. Praleidus bent vieną iš visų šių paminėtų dalykų, darbo užmokesčio skaičiavime gali įsivelti klaidų.

 

Kaip išvengti klaidų?

Kaip jau minėta, geriausia, jeigu skaičiuojant atlyginimus klaidų nepasitaikytų. O tai geriausiai užtikrina įvairios buhalterinės programos. Šiandien darbo užmokesčio apskaita gali tikrai būti daug paprastesnė ir tikslesnė. Pasirinkę Jums tinkamą programą, darbo užmokestį apskaičiuosite itin greitai. Buhalteriui nebereikės gaišti laiko skaičiuojant, o paskui tikrinant duomenų, nes programa visus skaičiavimus atliks pati ir jie bus tikslūs. Taip pat programoje nuolat atnaujinama informacija apie pasikeitusius mokestinius reikalavimus, valandinius atlyginimus ir pan.

 

Kartu programa galės padėti parengti ataskaitas, matyti, kaip keitėsi darbuotojų atlyginimai, kiek kaštų įmonei kainuoja darbuotojai ir pan. Tokie duomenys leidžia ne tik geriau suprasti įmonės situaciją, bet ir planuoti plėtrą, atlyginimų kėlimus ir pan.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *