Kodėl apsimoka turėti kaupiamąjį gyvybės draudimą

Kaupiamasis gyvybės draudimas – tai gyvybės draudimo poliso rūšis, suteikianti tiek finansinę apsaugą, tiek lėšų kaupimą. Šis draudimo liudijimas veikia draudėjui mokant periodines įmokas, kurios yra įmokos dalis, draudimo bendrovei. Įvykus draudžiamajam įvykiui, pavyzdžiui, mirus ar tapus invalidui, draudėjas arba jo naudos gavėjai gauna išmoką. Be to, pasibaigus draudimo sutarties galiojimo laikui, draudėjas gauna sukauptą fiksuotą sumą. Šio tipo gyvybės draudimo polisas skirtas užtikrinti tiek finansinę apsaugą, tiek padeda sutaupyti ateičiai. Kaupiamasis gyvybės draudimas skiriasi nuo kitų rūšių gyvybės draudimo polisų tuo, kad suteikia tiek finansinę apsaugą, tiek taupymą. Kitų rūšių gyvybės draudimo polisai, pavyzdžiui, terminuotas gyvybės draudimas, suteikia finansinę apsaugą konkrečiam laikotarpiui, bet nekaupia santaupų. Kita vertus, pilnas gyvybės draudimas suteikia finansinę apsaugą visą gyvenimą ir kaupia santaupas, tačiau jis gali būti brangesnis. Kaupiamasis gyvybės draudimas suteikia pusiausvyrą tarp šių dviejų dalykų, suteikia finansinę apsaugą ir santaupas už prieinamesnę kainą.

Vienas iš kaupiamojo gyvybės draudimo privalumų yra jo lankstumas. Draudėjai gali pasirinkti jiems reikalingą draudimo sumą, įmokos mokėjimo laikotarpį ir draudimo terminą. Be to, kaupiamasis gyvybės draudimo liudijimas gali būti naudojamas kaip taupymo priemonė, leidžianti draudėjams kaupti lėšas pensijai ar savo vaikų ateičiai. Kitas kaupiamojo gyvybės draudimo privalumas yra tai, kad draudėjai gali papildomai apsidrausti nuo kritinių ligų, tokių kaip vėžys ar širdies priepuolis. Tai gali suteikti papildomos finansinės apsaugos sunkios ligos atveju. Galiausiai, kaupiamieji gyvybės draudimo polisai gali suteikti mokesčių lengvatų, pavyzdžiui, atskaityti sumokėtas įmokas.

Veiksniai, į kuriuos reikia atsižvelgti renkantis kaupiamąjį gyvybės draudimą

Vienas iš pagrindinių veiksnių, į kurį reikia atsižvelgti renkantis kaupiamąjį gyvybės draudimą, yra įmokų ir mėnesinių įmokų kaina. Skirtingi draudimo paslaugų teikėjai siūlo skirtingus tarifus, todėl labai svarbu palyginti skirtingų polisų išlaidas, kad rastumėte tą, kuris atitinka jūsų biudžetą ir finansinius tikslus. Kai kurių polisų mėnesinės įmokos gali būti mažesnės, o kitos gali turėti didesnes mėnesines įmokas, bet mažesnes metines  įmokas. Be to, nuolatiniai Lietuvos gyventojai gali atskaityti gyvybės draudimo įmokas, sumokėtas pagal gyvybės draudimo sutartis, kuriose numatytas kaupiamasis draudimas. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *