Dauguma žmonių žino, kad automobilio vertė greitai krenta, tačiau tik nedaugelis supranta, kodėl. Šiame straipsnyje panagrinėsime veiksnius, kurie lemia transporto priemonės nusidėvėjimą, ir kaip jie veikia jos vertę. Suprasdami šiuos veiksnius, galėsite geresnį sprendimą pirkdami kitą automobilį ir imtis veiksmų, kurie padės sumažinti nusidėvėjimą.

 

Tai neabejotinai padės ir kai reikės parduoti savo naudotą automobilį. Kuo geriau prižiūrėta bus jūsų transporto priemonė, tuo mažiau sumažės jos vertė. Tai svarbu pardavinėjant automobilį bet kam: ir paprasti pirkėjai ir profesionalūs supirkėjai pirkdami automobilius atsižvelgia į jų nusidėvėjimą ir bendrą kondiciją.

 

Tad kas ir kaip įtakoja jūsų automobilio vertę?

 

Automobilio amžius

 

Didžiausią įtaką nuvertėjimui daro automobilio amžius. Apskritai kuo naujesnis automobilis, tuo mažesnis jo nusidėvėjimas ir tuo didesnė jo vertė. Taip yra todėl, kad naujuose automobiliuose įdiegtos naujausios technologijos ir funkcijos, kurių ieško pirkėjai. Kai automobilis sensta, jis tampa mažiau patrauklus pirkėjams, todėl greičiau nuvertėja.

 

Automobilio rida

 

Kitas svarbus nusidėvėjimą lemiantis veiksnys yra rida. Kuo mažesnė automobilio rida, tuo didesnė jo perpardavimo vertė. Automobiliai, kurių rida nedidelė, paprastai laikomi geresnės būklės nei tie, kurių rida didelė. O kadangi dauguma žmonių nori pirkti geros būklės automobilį, jie pasirengę mokėti daugiau už mažos ridos automobilį.

 

Automobilio markė ir modelis

 

Automobilio markė ir modelis taip pat turi įtakos nuvertėjimui. Tam tikros markės ir modeliai yra populiaresni už kitus, o tai reiškia, kad jie geriau išlaiko savo vertę ir yra paklausesni. Pavyzdžiui, prabangūs ir sportiniai automobiliai paprastai gerai išlaiko savo vertę, nes jų paklausa visada didelė. Kita vertus, mažiau populiarūs ar mažiau madingi automobiliai nuvertėja greičiau, nes nėra tiek daug žmonių, norinčių juos įsigyti.

 

Automobilio būklė

 

Automobilio būklė yra dar vienas svarbus veiksnys, turintis įtakos nuvertėjimui. Akivaizdu, kad geros būklės automobilis, neturintis didelių pažeidimų ir defektų, išlaikys savo vertę geriau nei prastos būklės, gerokai nusidėvėjęs automobilis. Todėl svarbu rūpintis savo automobiliu, jei norite jį vėliau parduoti už gerą kainą.

 

Automobilio kėbulo tipas

 

Automobilio kėbulo tipas taip pat gali turėti įtakos jo nuvertėjimui. Pavyzdžiui, sedanai ir kupė paprastai geriau išlaiko savo vertę nei kabrioletai ir visureigiai. Kabrioletai ir visureigiai labiau dėvisi, nes jie dažnai naudojami važinėti prastesnėmis sąlygomis. Todėl jie paprastai laikui bėgant ne taip gerai išsilaiko ir greičiau praranda vertę.

 

Automobilio istorija

 

Dar vienas veiksnys, galintis turėti įtakos nusidėvėjimui, yra automobilio istorija. Jei jūsų automobilio istorija švari, be avarijų ir sudėtingų gedimų, tai gali sufleruoti, kad automobilis pagamintas kokybiškai. Pirkėjai dažnai atsargiai žiūri į automobilius, kurie buvo patekę į avarijas arba buvo kapitališkai remontuojami, nes jie gali turėti paslėptų problemų. Todėl už tokius automobilius jie paprastai yra linkę mokėti mažiau.

 

Automobilio technologijos

 

Automobilio funkcijos ir technologijos taip pat gali turėti įtakos jo vertei. Automobiliai su pasenusiomis funkcijomis ir technologijomis yra neišvengiamai verti mažiau. Be to, automobiliai su senomis technologijomis gali greitai pasidaryti nebemadingi ir nebepatrauklūs pirkėjams. Visgi pirkėjai visada ieško automobilių su naujausiomis funkcijomis.

 

Rinkos sąlygos

 

Galiausiai automobilio vertei įtakos turi ir bendros naudotų automobilių rinkos sąlygos. Pavyzdžiui, jei apskritai yra didelė automobilių paklausa, jūsų automobilis greičiausiai išlaikys savo vertę geriau nei tuo atveju, jei paklausa yra maža. Tas pats pasakytina, jei yra didelė konkrečios jūsų automobilio markės ir modelio paklausa. Kita vertus, jei rinkoje yra automobilių perteklius, jūsų automobilis gali greičiau nuvertėti.

 

Apibendrinimas

 

Kaip matote, yra daug įvairių veiksnių, kurie daro įtaką jūsų automobilio vertei. Ir nors kai kurių iš šių veiksnių negalite kontroliuoti, kiti (pvz., techninė jo būklė) visiškai priklauso nuo jūsų. Taigi, jei ateityje norite parduoti savo automobilį už gerą kainą – paprastiems pirkėjams ar profesionaliems automobilių supirkėjams – būtinai juo rūpinkitės savo automobiliu ir rinkitės tokią markę ir modelį, kurie yra populiarūs tarp pirkėjų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *