Kaip derinti vartus prie tvoros.

Tvoros aplink namus vis dažniau traktuojamos kaip architektūrinis elementas, stilistiškai derantis prie namo ir kruopščiai suplanuotas namo statybos pradžioje. Svarbi, funkcionali ir vizuali tvoros dalis – vartai. Kokius vartus išsirinkti ir kokių sąlygų turi būti laikomasi montuojant atskirų tipų vartus?

Įėjimo vartų ir vartų plotis yra parametras, kuris nustatomas pagal transporto priemonių, naudojančių tam tikrą įėjimą, skaičių ir tipą. Matmenys turi būti tokie, kad būtų užtikrintas patogus ir saugus įvažiavimas.

Kaip priderinti vartus prie tvoros?

Daugeliu atvejų įėjimo vartai su varteliais yra pilna komplektacija su visa užsakyta tvorų sistema. Tačiau gali atsitikti taip, kad jums norėtųsi kitokių vartų. Taigi į ką jus turėtumėte atsižvelgti renkantis kitokio tipo vartus savo tvorai? Pirmas kriterijus yra medžiaga, iš kurios pagaminta tvora – vartai turi būti iš tos pačios medžiagos. Ji taip pat turėtų būti tos pačios arba derančios spalvos ir, žinoma, stilistiškai derėti su visa tvora. Galutinį vartų pasirinkimą dažniausiai lemia ir asmeniniai pageidavimai bei turimas biudžetas. Kartais vartų tipą nulemia ar pakankamai yra vietos sklype.

Įėjimo vartų tipai

  • Varstomi vartai – šis sprendimas puikiai pasiteisina, kai yra mažai vietos. Jeigu

tvoros dalis, kurioje įrengti vartai, yra trumpa, o tvora ribojasi su kaimynų sklypais, gali tiesiog neužtekti vietos įrengti stumdomų vartų varčią, nepažeidžiant gretimos erdvės. Tuomet iš esmės vienintelė išeitis yra varstomų vartų įrengimas. Stiliaus požiūriu atsidarantys vartai asocijuojasi su tradicine ar klasikine aplinka, nors moderni pasiūla leidžia tokius vartus priderinti net prie labai modernių, minimalistinių savybių.

  • Stumdomi vartai – tokie vartai leidžia sutaupyti daugiau vietos sklype, tačiau

reikalauja daugiau vietos, kad būtų galima nustumti dažnai gana ilgą sparną. Stumdomi vartai puikiai dera su modernia, griežta, minimalistine architektūra, tačiau juos galima pritaikyti ir prie tradiciškesnių sprendimų.

Koks yra optimalus vartų plotis į sklypą?

Šiuo metu nustatytas minimalus įėjimo vartų plotis – 2,4 metro. Jei sklypo dydis ir vieta leidžia daugiau erdvės, verta įrengti ne mažesnius kaip 3 metrų pločio vartus. Dėl to kasdieninis vartų naudojimas nebus sudėtingas techninis manevras.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *