Kiekvienas privataus namo ir žemės savininkas svajoja apie savo vandentiekį. Privalumai yra gana akivaizdūs: nuolatinis vanduo maisto ruošimui, kasdieniam gyvenimui, taip pat sodo laistymui.

 

Geriamasis vanduo – tai vienas svarbiausių dalykų mūsų gyvenime ir buityje.

 

Centralizuotas vandentiekis yra daugelio problemų sprendimas, tačiau jo montavimas yra gana sunkus ir lėtas. Šiuo atveju idealus variantas yra vandens gręžiniai. Šių šulinių poreikis atsirado tada, kai atsirado civilizacija. Šiuolaikinių technologijų dėka gręžinių gręžimo metodai nuolat atnaujinami ir tobulinami, todėl šis procesas tampa efektyvesnis ir patogesnis.

 

Yra keli vandens išgavimo būdai:

  • Šulinys;
  • Vandens adata (dar vadinama Abisinijos šuliniu);
  • Gręžinys;
  • Artezinis šulinys.

Gręžinys yra pažangesnis vandens išgavimo būdas, nes jis gręžiamas į gilesnius vandeningus sluoksnius. Yra tokie gręžinių tipai: filtruojami ir befiltriai (artezinio tipo).

Vandens gręžinio privalumai

  1. Gręžiniuose neribojamas vandens kiekis;
  2. Galima naudoti didelį vandens kiekį (baseinui, sukūrinei voniai ir t.t.);
  3. Nepatenka lietaus, nuotekų ar kiti paviršiaus vandenys;
  4. Vandens gręžiniai gali būti eksploatuojami virš 50-ies metų.

 

Artezinis gręžinys yra brangiausia vandens gręžinio rūšis, nes jis gręžiamas į gilesnius vandeningus sluoksnius, tokius kaip: klintis, kreida, smiltainis, granitas ir kitos kietos uolienos. Artezinis gręžinys yra ne filtruojamo tipo gręžinys, tokio gręžinio debitas vidutiniškai svyruoja nuo 5 iki 100 kubinių metrų per valandą. Vanduo tokiame šulinyje savo kokybe pranašesnis už visus aukščiau išvardintus šulinių tipus.

 

Gręždami gręžinį savo sklype galėsite atsikratyti daugelio buitinių problemų. Tačiau prieš gręžiant, būtina atidžiai išnagrinėti vietą ir suteikti tam pakankamai dėmesio. Išstudijavę visas technologijas, privalumus ir trūkumus, galėsite teisingai pasirinkti ir suprasti, koks gręžinio tipas ir gręžimo būdas jums tinka!

Kada geriausia gręžti vandens gręžinį?

Geriausia gręžti gręžinį – prieš pradedant namo statybas, kai tik kuoliukais pažymimas sklypas. Tai padės sutaupyti daug lėšų, laiko ir jėgų.

 

Jei neišėjo gręžinio išgręžti prieš namo statybas – tą drąsiai galima padaryti ir vėliau.

Kokiame gylyje turi būti vandnens gręžinio siurblys?

Viskas priklauso nuo to, kiek vandens yra gręžinyje ir kiek jo išpumpuoja siurblys. Vidutiniškai 2-5  metrai žemiau statistinio lygmens.

 

Pabaigai

Aukštos kokybės vandenį gali garantuoti tik kokybiškai įrengti vandens gręžiniai. Atminkite, kad tik pagal reikalavimus įrengti vandens gręžiniai gali būti tinkami eksploatavimui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *